Destek ve sorularınız için : 0 (312) 837 28 63 telefon numarasını arabilirsiniz.

Altındağ Yeminli Tercüme Bürosu

Altındağ Yeminli Tercüme Bürosu

Altındağ Yeminli Tercüme Bürosu, Ankara'da merkez yerleşkede bulunan Net Tercüme bünyesinde tüm resmi dillerde noter yeminli ve Adalet Bakanlığı Yeminli bilirkişilerine sahip tercüme şirketidir. Kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyeti ön planda tutarak kaliteden ödün vermeyen ve bunu sağlam referansları ile devam ettiren firma, klasik tercüme bürolarından ziyade hizmet anlayışı ile kalitesini kanıtlamaktadır. Kolaylıkla ulaşılabilen adresi, 7/24 müşteri desteği, online fiyat teklifi, e-ticaret ile online güvenli olarak kredi kartı ile ödeme kolaylığı sunmaktadır. Teknik, hukuk, tıbbi, ticari, akademik vb. konularda uzman kadroya sahip, her biri kendi alanlarında da ayrışan ekibe sahiptir. Gizlilik esasına dayalı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Altındağ Yeminli Tercüme Bürosu

Altındağ Yeminli Tercüme Bürosu


Tercüme süreci nasıl devam etmektedir?

Tercüme süreci firmaların çeşitli uygulamaları ile değişiklik göstermektedir. Net Tercüme olarak tercüme süreci şu şekilde sıralanmaktadır:

  1. Belgelerinizin Alımı: Belgelerinizi elden firmamıza getirerek, e-posta ile nettercume@gmail.com adresine göndererek, faks yolu ile 0312 419 28 09 numaralı faksa göndererek, kargo ile Meşrutiyet Caddesi 26/6 Kızılay / ANKARA adresine göndererek, 0507 400 32 17 numaralı telefona whatsup ile göndererek, http://onlineceviri.nettercume.com.tr/ adresinden dosyanızı yükleyerek bize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
  2. Tercüme Başlama Onayı: Tercüme için uygun zaman belirlenerek tercüme talep eden müşterimize teslim süresi bildirilmektedir. Evrak takip sistemimiz tarafından sadece işinize özel referans numarası gönderilerek teyit edilmektedir. Referans numarası, kaynak dil, hedef dil, dosya adı, teslim tarihi, ve müşteri temsilcimizin adı olan e-posta ve sms ile tarafınıza bildirilmektedir.Onayınız dahilinde tercümenize başlanmaktadır.
  3. Tercüman seçimi: Belgenizin kaynak dilden hedef dile çevirisi için dil ve konu analizi yapılarak, konusunda uzman tercümana iletilmektedir.
  4. Tercüme Süreci takibi: Android (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.phonegap.nettercumeapp) ya da IOS ( https://itunes.apple.com/tr/app/nettercume-app/id1060164661?mt=8 ) tabanlı tablet ya da telefonlarınızdan tarafınıza gönderilen referans numarası ile giriş yaparak tercüme sürecinizi takip edebilir ya da şirketimiz telefonlarından müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.
  5. Tercüme Kontrolü: Çevirisi tamamlanan belgeleriniz, herhangi bir hata ve eksikliğe yer vermemek için başka bir uzman tercümanımız tarafından kontrol edilmektedir.
  6. Sayfa Düzeni : Belgenin tercüme ve kontrol işlemi sonrasında orijinal dökümanınızda nasıl ise tercümesi de birebir olarak sayfa düzeni ile teslim edilmektedir.
  7. Teslim Şekli : Tercümesi tamamlanmış belgenizin teslim şekline göre tarafınıza gönderilmesidir. Basılı şekilde ya da sadece e-posta olarak teslim alabilirsiniz. Yeminli olarak tercüme edilen belgenizi, tercümesi üstte, orijinali altta olmak üzere her sayfanın altında yeminli tercüman kaşesi ve imzası bulunmaktadır. Dilerseniz bünyemizde bulunan Ankara içi kuryelerimiz ile elden teslim, şirketimize gelerek teslim alabilir ya da kaşe ve imzalı şekilde renkli olarak taratılıp tarafınıza e-posta ile gönderilmektedir. Ankara dışında ise anlaşmalı kargo firmaları ile tarafınıza teslim edilmektedir.
  8. Tercüme Sonrası Resmi İşlemler: Çevirisi yapılan belgeler (isteğe göre) resmi makamlar onayını firmamız herhangi bir takip ücreti almaksızın sadece resmi onay bedelleri alınarak (makbuzları tarafınıza sunulmaktadır) gerçekleştirmektedir. Bünyemizde bulunan Ankara içi kuryelerimiz ile elden teslim, şirketimize gelerek teslim alabilir ya da kaşe ve imzalı şekilde renkli olarak taratılıp tarafınıza e-posta ile gönderilmektedir.

Tercümenin doğru olduğunu nasıl anlayabilirim?

Tercümelerin doğruluğu ve hatasızlığı firmamız güvencesi altındadır. Tercüme sürecinde bahsedilen belge kontrolü ile hata ya da eksiklik söz konusu olmamaktadır. Noterler ya da Adalet Bakanlığı onaylı uzman tercümanlarımız ve sadece işleri tercümanlık olan kişilerle tercüman seçim kriterlerimize güvenerek doğruluk konusunda herhangi bir hataya yer vermemekteyiz.

Yeminli Tercüme nedir?

Yeminli tercüme, noterlerde ya da resmi kurumlarda özel sınavlara ve belgelere dayanarak dil bildiğini kanıtlayan , belgenin aslına sadık kalacağına, herhangi bir eksiltme ya da ekleme yapmayacağına dair yemin zabıtları bulunan tercümanlar tarafından yapılan tercümedir.

Noter Onayı Nedir?

Tercümeden sonra resmi kurum olan noterler tarafından tercümenin onay şeklidir. Noterlerde bulunan yemin zabıtlarına sahip kişilerin kaşe ve imzası ile noter tercüme edilmiş belgeyi onaylamaktadır.

Noter onayı için yeminli tercüme gerekir mi?

Noter, sadece bünyesinde yemin zabtı bulunan tercümanların tercümelerini onaylamaktadır. Dolayısıyla yeminli tercüme gerektirmektedir.

Noter onayından sonra resmi işlemler nelerdir?

Noter onayından sonra belgenin gönderileceği esaslar uyarınca Apostil (valilik ya da kaymakamlık onayı), Dışişleri Bakanlığı Onayı, Konsolosluk (gönderilecek olan ülke) onayı gerekmektedir.

Apostil tasdiki nedir?

Apostil tasdiki noterden sonraki onay mercidir. Kaymakamlık ya da Valilik noter onaylı belgeyi Lahey Anlaşması'na taraf ülkelerde geçerlilik kazanması için onaylamaktadır. Bundan sonra belge (istisnalar dışında) herhangi bir başka onaya gerek kalmaksızın gönderilebilmektedir.

Dışişleri Bakanlığı Onayı nedir?

Belgenin kullanılacağı ülke için Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanarak geçerlilik kazanmasını sağlamaktadır.

Konsolosluk onayı nedir?

Bu onay, apostile (Lahey Anlaşması'na taraf ülkeler) tabi olmayan ülkeler için onay şeklidir. Belgenizi sunacağınız ülke konsolosluklarınca onaylanması şeklindedir.

Belgelerin yurt dışında geçerli olması için gereken işlemler nelerdir?

Belgeleriniz yurt dışında geçerlilik kazanması için, Noter, Apostil (Lahey Anlaşması'na taraf ülkeler), Dışişleri Bakanlığı onayı, Konsolosluk onayı alması gerekmektedir. Asıl amaç, tercüme edilmiş belgenizin resmi kurumlar tarafından tasdik edilmesidir.

Belgelerin onayları için ne kadar ücret öderim?

Belge onayları hakkında daha fazla detay için Net Tercüme web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Belgelerin tasdik takibi için ne kadar ücret öderim?

Belgelerinizin tasdik onayları için sadece resmi harç ve giderleri ödersiniz. Firmamız herhangi bir takip ücreti talep etmemektedir.

Onaylı şekilde belgelerime nasıl ulaşırım?

Belgelerinizi onaylı şekilde firmamızdan ya da Ankara içi belirttiğiniz adrese firmamız bünyesinde bulunan kuryelerimiz tarafından teslim edilerek, Ankara dışı anlaşmalı kargo şirketleri aracılığı ile teslim alabilirsiniz.

Önceden yapılmış bir tercümeyi tekrar talep ettiğimde ne kadar ücret öderim?

Önceden tercüme edilmiş belgelerinizi herhangi bir ek ücret talep etmeden tarafınıza aynı şekilde iletmekteyiz.

Ödeme konusunda hangi seçeneklere sahipsiniz?

Ödemeler fatura karşılığı olarak elden, banka havalesi ya da kredi kartı ve ya online pos üzerinden internet aracılığı ile fatura bilgilerinizi göndererek yapabilirsiniz.

simultane çevirmen, simultane tercüme, simultane tercüman, tercüme hizmetleri, ardıl çeviri, tercüme bürosu, çeviri büroları, yazılı çeviri, yazılı tercüme, kaliteli çeviri, en iyi çevirmen, konferans tercümanı, ingilizce çevirmen, ingilizce türkçe çevirmen, türkçe çevirmen, almanca tercüman, almanca çevirmen,rusça çevirmen, rusça tercüman, ispanyolca çevirmen, ispanyolca tercüman, fransızca çevirmen, italyanca çevirmen, arapça çevirmen, bulgarca çevirmen,

 

TOP