×
Destek ve sorularınız için : 0 (312) 837 28 63 telefon numarasını arabilirsiniz.

Düzenlediğiniz toplantı ya da etkinlikte çeviri hizmeti alıyorsanız, aşağıdakilere dikkat etmeniz toplantınızın daha başarılı geçmesini sağlayacaktır.

01

Sistem Kurulumu

Simültane çeviri siteminin salona toplantıdan en az birkaç saat önceden kurulmuş ve tüm testlerinin yapılmış olmasına özen gösteriniz.
02

Tercüman Kabini Kurulumu

Tercüman kabini iso standartların da olmalı ve kapısının kolayca kapana bilmesi, açıla bilmesi gerekmektedir. Havalandırması olması gerekir. Simultane kabini salonda konuşmacıyı ve var ise slayt gösterisini en iyi görecek şekilde yerleştirilmelidir.
03

Toplantı Dökümanları

Tercümanın dikkatini ve toplantının verimli geçmesi için 1 hafta önceden tercümanlara toplantının dokümanları verilmelidir
04

Sistemin Kalitesi

Simültane çeviri için gerekli kabin, mikrofon, kulaklık gibi donanımının yeni ve sağlam olmasına özen gösterilmelidir. Bosch Integrus simültane çeviri sistemleri dünyada en gelişmiş çeviri sitemleridir. Tüm dünyada en çok kullanılan ve talep edilen sitemdir.
05

Ses Düzeni Kurulumu

Ses düzeni tercüman kabinini ve konuşmacıları görecek şekilde konuşturulmalıdır. Tüm katılımcıların duyabileceği şekil de hoparlör yerleştirilmelidir. Toplantı yapılan yerin ses düzeni simültane sisteme uyum sağlamaya bilir bu yüzden simültane kuran firmanın ses düzenini de kurmasın da fayda vardır.
06

Diğer Ses Sistemleri

Çevirmenlere sürekli ses iletimi sağlayabilmek için yeterli sayıda delege , el ve yaka mikrofonu bulunduğundan emin olunuz.
07

Teknisyenin Önemi

Bilinmesi gereken başka bir kuralda her otel veya kongre merkezinde şebeke elektriği değişkenlik göstermektedir bu da sisteme cızırtı ve kötü bir ses verebilir bunun önlenmesinde teknisyen ve teknikerlerin yeterli sayı da olup ve devamlı toplantıyı dinlemeleri gerekmektedir. Teknik personelin eğitimli ve teknik detaylar konusunda uzman olması son derece önemlidir.
08

Görsel Sistemler

Görsel Sistemler; Görsel Sistemler için kesinlikle salonun ebatları ve toplantı düzeni göz önünde tutulmalıdır. Toplantıdan en az 2-3 gün önceden salonda uzman teknik personel tarafından incelemeler yapılmasına olanak sağlanmalıdır.
TOP